Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
2021-10-04

ARA DÖNEM STAJISOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

2021 – 2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönemi Staj Çalışmaları Planı

 

  1. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezun olabilmek için tüm derslerinden başarılı olmanın yanında 30 iş günü staj yapmak zorundadır. 2021 – 2022 Güz Dönemi stajları 01 KASIM 2021 ile 10 ARALIK 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Başka bir tarihte staj yapılamayacaktır. Ön görüşme yaparak staj yapacağınız işyeri belirleyin. Program Danışmanınız ile görüşerek, belirlenen işyerinde staj yapmanızın uygun olup olmadığını sorun. Uygun bulunmazsa yeni bir staj yeri belirleyin.
  2. Öğrencilerimiz Staj Başvuru Formlarını 01 EKİM 2021 tarihinden itibaren http://sbmyo.nku.edu.tr  internet adresimizden veya öğrenci işleri bürosundan temin edebilirler.
  3. Öğrencilerimiz Staj Başvuru Formlarını eksiksiz ve okunaklı olarak doldurmalıdır. Öğrencilerimizin ilk önce staj yapacakları işyerlerine sonra danışman hocalarına Staj başvuru Formlarını imzalatmaları gerekmektedir. İmza/onay süreci bitiminde Staj evrakları Öğrenci İşlerine teslim edilmelidir.
  4. Öğrencilerimiz öğrenci işlerine bir adet Staj başvuru Formu ve bir adet müstahaktık belgesi (Sağlık Provizyon Belgesi) teslim etmek zorundadır. P.T.T den alınacak e-devlet şifresi ile https://www.turkiye.gov.tr üzerinden veya SGK il/ilçe müdürlüklerinden Müstehaklık Belgesi sorgulaması yapılabilir. (Sağlık Provizyonu aktif olmayan öğrencilerimizin SGK İl/İlçe müdürlüklerine öğrenci belgeleri ile müracaat etmeleri gerekmektedir.)
  5. Staj Başvuru Formlarınızın ve müstehaklık belgelerinizin (Sağlık Provizyon Belgesi)    01 EKİM 2021 ile 15 EKİM 2021 tarihleri arasında öğrenci işlerine teslim edilmesi gerekmektedir. Bu tarih aralığı dışında teslim edilen Staj Başvuru evrakları kabul edilmeyecektir. Öğrencilerimiz staj defterlerini öğrenci işlerinden temin edeceklerdir.
  6. Öğrencilerimiz, işletmelerde iş yeri stajına devam ettikleri sürece 5510 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu’nun 4’üncümaddesinin birinci fıkrasının (a) bendine göre iş kazası ve meslek hastalığı sigortası Meslek Yüksekokul Müdürlüğümüzce yapılacaktır.
  7. Tüm öğrencilerimiz staj dosyasını en geç 24 ARALIK 2021 (stajın bitiminden itibaren 10 iş günü içerisinde) tarihine kadar danışmanlarına elden teslim etmesi gerekmektedir. Staj dosyası içinde bulunan ve İşyeri tarafından düzenlenecek olan; Staj Değerlendirme Tablosu (FORM NO: 7) ve İşyerinde Devam Durumunu Gösterir Çizelgeyi (FORM NO: 6) kapalı zarfla elden (staj defteri ile birlikte) danışman hocalarına teslim etmek zorundadır.
  8. Staj yeri ile ilişiği kesilen ve staja başlayamama durumu olan öğrencilerin hemen okul ile iletişim kurmaları zorunludur. Sağlık Raporu alıp staj yerine gitmeyen öğrenci ilgili raporu okula ve staj yaptığı işyerine bildirmek zorundadır. 
  9. 2021 – 2022 Güz Dönemi stajları tüm derslerini tamamlamış ve mezuniyet için sadece staj eksiği kalmış öğrenciler ve derslerini tamamlamamış ancak hiç bir derse devam zorunluluğu olmayan (2019 ve öncesi girişli) öğrenciler başvurabilir.
  10. Staj başvurusu kabul edilen öğrenciler 22 EKİM 2021 web sayfamızdan ilan edilecektir.

 

NOT: BAŞVURULAR ÖĞRENCİ İŞLERİ BÜROSUNA ELDEN ISLAK İMZALI OLARAK YAPILACAKTIR. E-MAİL İLE YAPILAN BAŞVURULAR DİKKATE ALINMAYACAKTIR.

 

Staj başvuru evrağı için tıklayınız.....

 

Öğr. Gör.  Murat ÖZ

Staj ve Eğitim Uygulama Kurulu Başkanı