Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
2015-04-03

2014-2015 Yaz StajlarıSOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

2014-2015 Öğretim  Yılı Yaz Dönemi Staj Çalışmaları Planı

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezun olabilmek için tüm dersleri başarmanın yanında 30 iş günü staj yapmak zorundadır.

            Stajla ilgili olarak:

  1. Program danışmanı tarafından kabul edilebilecek bir iş yerinden Staj Kabul Yazısı alınır. Bu yazıyı alabilmek için: Yüksekokulumuz Öğrenci İşleri Bürosundan alınacak Staj Başvuru Dilekçesi doldurulup Program Danışmanına imzalatıldıktan sonra Müdür Yardımcılarına onaylatılır ve bu belge ile iş yerine staj başvurusu yapılır.
  2. İşyerinden alınacak Staj Kabul Yazısı Program Danışmanına götürülerek staj yerinin uygunluğu onaylatılır ve staj dosyası alınır.

STAJ BAŞVURU BELGELERİNİ  06 Nisan   2015 tarihinden itibaren Öğrenci işlerinden alınabilir. Başvuruların teslim tarihleri aşağıda belirtilmiştir, ilgili tarihlere uyulması gerekmektedir.

  1. Staj dosyasındaki talimata göre gerekli formlar doldurulacak ve belirtilen formlar program danışmanına teslim edilecektir.
  2. Staj yeri Program Danışmanı tarafından onaylanmadı ise yukarıdaki işlemler tekrarlanır.
  3. Staj, Staj Dosyasındaki talimata göre tamamlanır.
  1. Staj bitiminde hazırlanan Staj Dosyası  Program Danışmanına imza karşılığı teslim edilir.

 

ÖNEMLİ NOT: STAJ EVRAKLARINI  ÖĞRENCİ İŞLERİNE TESLİM EDERKEN ÖĞRENCİLERİN BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUKLARI KİŞİLERİN OLUP OLMADIĞINI GÖSTEREN BELGEYİ  PTT DEN  E-DEVLET ŞİFRESİ ALINIP www.turkiye.gov.tr ADRESİNDEN e-hizmetlere  GİRİLEREK 4/A, 4/B, 4/C  MÜSTEHAKLIK BELGELERİNİ ALARAK VEYA E-SGM HİZMET SORGULAMA EKRANINDAN BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLUP OLMADIĞINIZI GÖSTERİR SAĞLIK PROVİZYON  BELGENİZİN ÇIKTISINI ALARAK DİĞER EVRAKLAR İLE BİRLİKTE  ÖĞRENCİ İŞLERİNE İLETMELERİ ZORUNLUDUR. AKSİ HALDE STAJLARI BAŞLATILMAYACAKTIR.

Stajla ilgili olarak işyeri tarafından düzenlenen FORM-7 STAJ DEĞERLENDİRME RAPORU ile FORM-6 DEVAM ÇİZELGESİ’ nin ,süresi içinde,kapalı zarfla elden ya da posta ile Yüksekokulumuza ulaştırması zorunludur.

 

 

2014-2015 STAJ TAKVİMİ

1 GRUP

BAŞVURU FORMUNUN ÖĞRENCİ İŞLERİNE TESLİM TARİHİ

STAJ BAŞLAMA TARİHİ

STAŞ BİTİŞ TARİHİ

01-19 Haziran 2015

01 Temmuz 2015

13 Ağustos 2015

2 GRUP

BAŞVURU FORMUNUN ÖĞRENCİ İŞLERİNE TESLİM TARİHİ

STAJ BAŞLAMA TARİHİ

STAŞ BİTİŞ TARİHİ

01 Haziran-03 Temmuz 2015

20 Temmuz 2015

28 Ağustos 2015

 

 

 Öğr.Gör.Nalan ATEŞ

Staj ve Eğitim Uygulama Kurulu Başkanı